Internal corner cover, Swing
Type OT I Swing EL
|Item no. 6115875
|EAN 4012195914310



Item no. / Type
6115875 / OT I Swing EL
Length
218 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Trunking cover for the internal corner of the design device installation trunking of the GAD series. "Swing" design version for complete coverage of the system opening and the switching and plug-in devices.
Standard version in anodised aluminium, different decoration on request.
Standard version in anodised aluminium, different decoration on request.
Technical data
Dimensions
| Length | 218 mm |
|---|---|
| Width | 140 mm |
| Height | 52 mm |
Technical data
| Tabanda montaj deliği | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Kablo tutucu mandal | no |
| Koruyucu folyo | yes |
| Kanal bağlantı elemanı | no |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Üst parçaların montaj şekli | Cross-over |
| Version for | Miscellaneous |
| Shape | Asymmetrical |
| Boyut | 52x140x218 |
| Surface | Anodised |
| Material | Aluminium |
| Colour | aluminium |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,9918 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
OT I Swing EL
218
6115875
OT I Swing EL
Item no.
6115875
Length
218

