Joint connector LKM SV20
Type LKM SV20
|Item no. 6247431
|EAN 4012196652754



Item no. / Type
6247431 / LKM SV20
Dimension b
20 mm
Dimension a
45 mm
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4310
Colour
stainless steel
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Joint connector to connect the bases. This creates the equipotential bonding between the trunking bases.
Technical data
Dimensions
| Width | 20 mm |
|---|---|
| Dimension b | 20 mm |
| Dimension a | 45 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 20 x 20 |
| Halojen İçermez | yes |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Potansiyel dengelemeli | yes |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Inside |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 20mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4310 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0252 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Dimension a
Surface
Material
Colour
Item no.
LKM SV20
20
45
Bright, treated
Stainless steel 1.4310
stainless steel
6247431
LKM SV20
Item no.
6247431
Dimension b
20
Dimension a
45
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4310
Colour
stainless steel


