Joint plate DD
Type SSLB 100 DD
|Item no. 7070306
|EAN 4012196095247



Item no. / Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Wide joint plate for use in all cable trays and wide span cable trays.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Width | 85 mm |
|---|---|
| Height | 4 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Wide-span version | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Vida sayısı | 2 St. |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Suitable for cable tray system height | 35 mm |
| Version for | Joint plate |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | B100mm |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2873 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (4)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Item no.
SSLB 100 DD
85
4
1,5
100
7070306
SSLB 150 DD
135
4
1,5
150
7070310
SSLB 200 DD
185
4
1,5
200
7070314
SSLB 300 DD
285
4
1,5
300
7070318
SSLB 400 DD
385
4
1,5
400
7070322
SSLB 500 DD
485
4
1,5
500
7070326
SSLB 550 DD
535
4
1,5
550
7070330
SSLB 600 DD
585
4
1,5
600
7070334
Width
Dimension B
SSLB 100 DD
Item no.
7070306
Width
85
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
100
SSLB 150 DD
Item no.
7070310
Width
135
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
150
SSLB 200 DD
Item no.
7070314
Width
185
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
200
SSLB 300 DD
Item no.
7070318
Width
285
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
300
SSLB 400 DD
Item no.
7070322
Width
385
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
400
SSLB 500 DD
Item no.
7070326
Width
485
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
500
SSLB 550 DD
Item no.
7070330
Width
535
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
550
SSLB 600 DD
Item no.
7070334
Width
585
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
600

