Joint plate FS
Type SSLB 100 FS
|Item no. 7070205
|EAN 4012196079971



Item no. / Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Wide joint plate for use in all cable trays and wide span cable trays. Including fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Width | 85 mm |
| Height | 4 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Wide-span version | yes |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Vida sayısı | 2 St. |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Version for | Joint plate |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | B100mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2841 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (5)
Declarations (4)
Instructions and Aid (4)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Item no.
SSLB 100 FS
85
4
1,5
100
7070205
SSLB 150 FS
135
4
1,5
150
7070209
SSLB 200 FS
185
4
1,5
200
7070213
SSLB 300 FS
285
4
1,5
300
7070217
SSLB 400 FS
385
4
1,5
400
7070221
SSLB 500 FS
485
4
1,5
500
7070225
SSLB 550 FS
535
4
1,5
550
7070229
SSLB 600 FS
585
4
1,5
600
7070233
Width
Dimension B
SSLB 100 FS
Item no.
7070205
Width
85
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
100
SSLB 150 FS
Item no.
7070209
Width
135
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
150
SSLB 200 FS
Item no.
7070213
Width
185
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
200
SSLB 300 FS
Item no.
7070217
Width
285
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
300
SSLB 400 FS
Item no.
7070221
Width
385
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
400
SSLB 500 FS
Item no.
7070225
Width
485
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
500
SSLB 550 FS
Item no.
7070229
Width
535
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
550
SSLB 600 FS
Item no.
7070233
Width
585
Height
4
Plate thickness
1,5
Dimension B
600

