Knock-in anchor
Type 910 SD 6X35
|Item no. 2351056
|EAN 4012195669197



Item no. / Type
Length
Diameter
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Çakma ankraj vidası: çelik, elektro galvaniz kaplama, pasifize edilmiş.
Technical data
Dimensions
| Length | 35 mm |
|---|
Technical data
| Diameter | 6 mm |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| With bolts | evet |
| Screw system | Pozidrive PZ |
| Referans kuvvet | 260 N |
| Delik derinliği | 40 mm |
| Boyut | 6x35mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Diameter
Item no.
910 SD 5X35
35
5
2351021
910 SD 6X35
35
6
2351056
910 SD 6X40
40
6
2351064
910 SD 8X55
55
8
2351099
Length
Diameter
910 SD 5X35
Item no.
2351021
Length
35
Diameter
5
910 SD 6X35
Item no.
2351056
Length
35
Diameter
6
910 SD 6X40
Item no.
2351064
Length
40
Diameter
6
910 SD 8X55
Item no.
2351099
Length
55
Diameter
8

