Knock-in anchor with M6 thread
Type 910 SDM M6
|Item no. 2350807
|EAN 4012195874454


Item no. / Type
2350807 / 910 SDM M6
Length
40 mm
Diameter
6 mm
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
M6 vida dişli.
Çakma ankraj vidası: Islah edilmiş çelik, elektro galvaniz kaplama, pasifize edilmiş.
Çakma ankraj vidası: Islah edilmiş çelik, elektro galvaniz kaplama, pasifize edilmiş.
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|
Technical data
| Diameter | 6 mm |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Vida dişi | M6 |
| With bolts | evet |
| Connection thread | 6 |
| Screw system | Yok |
| Referans kuvvet | 260 N |
| Delik derinliği | 50 mm |
| Boyut | M6/6x40mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Diameter
Item no.
910 SDM M6
40
6
2350807
910 SDM M6
Item no.
2350807
Length
40
Diameter
6
