Large washer, A2
Type WS M8 D20 A2
|Item no. 3403125
|EAN 4012195944348



Item no. / Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Washer of particularly large outer diameter. In the case of connections on the MS 41 mounting rail, we recommend the external diameter of 40 mm.
Technical data
Technical data
| Material thickness | 1,5 mm |
|---|---|
| Halojen İçermez | hayır |
| Vida dişi | M8 |
| Boyut | M8,Ø20mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
Dimensions
| Dimension d | 8,4 mm |
|---|---|
| Dimension d max. | 20 mm |
| Dimension d min. | 20 mm |
| Dimension h | 1,5 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0119 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Item no.
WS M8 D20 A2
8,4
M8
20
1,5
3403125
WS M8 D25 A2
8,4
M8
25
1,5
3403135
WS M8 D40 A2
8,5
M8
40
1,5
3403145
WS M10 D30 A2
10,5
M10
30
1,5
3403155
WS M10 D40 A2
10,5
M10
40
1,5
3403175
Dimension d
Vida dişi
Dimension d min.
WS M8 D20 A2
Item no.
3403125
Dimension d
8,4
Vida dişi
M8
Dimension d min.
20
Dimension h
1,5
WS M8 D25 A2
Item no.
3403135
Dimension d
8,4
Vida dişi
M8
Dimension d min.
25
Dimension h
1,5
WS M8 D40 A2
Item no.
3403145
Dimension d
8,5
Vida dişi
M8
Dimension d min.
40
Dimension h
1,5
WS M10 D30 A2
Item no.
3403155
Dimension d
10,5
Vida dişi
M10
Dimension d min.
30
Dimension h
1,5
WS M10 D40 A2
Item no.
3403175
Dimension d
10,5
Vida dişi
M10
Dimension d min.
40
Dimension h
1,5
