Lens head metal screw
Type SPHS 4,8x9,5 G
|Item no. 6049248
|EAN 4012196649273



Item no. / Type
6049248 / SPHS 4,8x9,5 G
Length
13,05 mm
Vida dişi uzunluğu
9,5 mm
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Metal screw with lens head according to shape F and Torx drive, according to DIN EN ISO 7049, to fasten protective panels to the Z supports for the walkable cable tray system.
Technical data
Dimensions
| Length | 13,05 mm |
|---|---|
| Width | 9,5 mm |
| Dimension L | 9,5 mm |
| Dimension d | 4,8 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Darbeye dayanıklı | no |
| Halojen İçermez | yes |
| Cam elyafı takviyeli | no |
| Head shape | Rounded head |
| Screw system | Torx |
| With washer | no |
| Ölçü | 4,8x9,5 |
| With nut | no |
| Thread diameter ST | 4,8 |
| Vida dişi uzunluğu | 9,5 mm |
| Head diameter | 9,5 mm |
| Boyut | 4,8x9,5 |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Vida dişi uzunluğu
Item no.
SPHS 4,8x9,5 G
13,05
9,5
6049248
SPHS 4,8x9,5 G
Item no.
6049248
Length
13,05
Vida dişi uzunluğu
9,5


