Lined body for rectangular installation unit of nominal size 4
Type SK HB 201X201
|Item no. 7425600
|EAN 4012195246435



Item no. / Type
7425600 / SK HB 201X201
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Screed protection cover for cavity floor with screed topping for height-adjustable square cassettes of nominal size 4.
Technical data
Dimensions
| Length | 345 mm |
|---|---|
| Width | 345 mm |
| Height | 51,5 mm |
| Dimension a | 201 mm |
Technical data
| Screed height, min. | 50 mm |
|---|---|
| Halogen-free | yes |
| Nominal size for device installation units | 4 |
| Material | Polystyrene |
| Colour | traffic red; RAL 3020 |
Environmental Data
0,6092 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,6092 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
SK HB 201X201
7425600
SK HB 201X201
Item no.
7425600
