Lined body for rectangular installation unit of nominal size 9
Type SK HB 245X245
|Item no. 7404412
|EAN 4012195099901



Item no. / Type
7404412 / SK HB 245X245
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Screed protection cover for cavity floor with screed topping for height-adjustable square cassettes of nominal size 9.
Technical data
Dimensions
| Length | 290 mm |
|---|---|
| Width | 290 mm |
| Height | 51,5 mm |
| Dimension A | 345 mm |
| Dimension a | 245 mm |
Technical data
| Screed height, min. | 50 mm |
|---|---|
| Halogen-free | yes |
| Nominal size for device installation units | 9 |
| Material | Polystyrene |
Environmental Data
0,633 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,633 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
SK HB 245X245
7404412
SK HB 245X245
Item no.
7404412

