Lock for IKR12
Type IKR12S
|Item no. 6288348
|EAN 4012196711901


Item no. / Type
6288348 / IKR12S
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Lock for installation unit IKR12 for the installation of automatic circuit breakers or FI protection switches in device installation trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 16 mm |
|---|---|
| Width | 6 mm |
| Height | 11 mm |
Technical data
| Sıra sayısı | 1 |
|---|---|
| Şeffaf kapak | yes |
| DIN Rayı | yes |
| With mounting plate | no |
| Boyut | 16x6x11 |
| Material | Brass |
| Colour | Silver |
| Accessories | yes |
| Spare part | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0021 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
IKR12S
6288348
IKR12S
Item no.
6288348

