Lock washer
Type LWS M6 G
|Item no. 3405060
|EAN 4012195302292



Item no. / Type
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Yaylı rondela M6
Technical data
Dimensions
| Height | 2,1 mm |
|---|---|
| Dimension d | 6,3 mm |
| Dimension d max. | 11,8 mm |
| Dimension d min. | 11,8 mm |
| Dimension h | 2,1 mm |
Technical data
| Vida dişi | M6 |
|---|---|
| Inner diameter | 0,25 mm |
| External diameter | 11,8 mm |
| Kalınlık | 2,1 mm |
| Boyut | M6 |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
| Lock washer version | Ribbed |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0019 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
Item no.
LWS M6 G
M6
11,8
2,1
3405060
LWS M8 G
M8
14,8
2,6
3405087
LWS M10 G
M10
18,1
3
3405109
LWS M12 G
M12
21,1
3,5
3405125
Vida dişi
Dimension d min.
Dimension h
LWS M6 G
Item no.
3405060
Vida dişi
M6
Dimension d min.
11,8
Dimension h
2,1
LWS M8 G
Item no.
3405087
Vida dişi
M8
Dimension d min.
14,8
Dimension h
2,6
LWS M10 G
Item no.
3405109
Vida dişi
M10
Dimension d min.
18,1
Dimension h
3
LWS M12 G
Item no.
3405125
Vida dişi
M12
Dimension d min.
21,1
Dimension h
3,5
