Magic bend, variable 60 A4
Type RBMV 650 A4
|Item no. 6040550
|EAN 4012195992400


Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Magic bend 0°–90°, variable, with quick connector system. For all cable tray types of 60 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 500 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension L | 960 mm |
| Dimension B | 500 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Change of direction | Horizontal |
| Boyut | 60x500 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RBMV 650 A4
500
Bright, treated
Stainless steel 1.4571
6040550
RBMV 660 A4
600
Bright, treated
Stainless steel 1.4571
6040552
Width
RBMV 650 A4
Item no.
6040550
Width
500
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4571
RBMV 660 A4
Item no.
6040552
Width
600
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4571

