Magic® FS straight connector set
Type KTSMV 610 FS
|Item no. 6068914
|EAN 4012195889502



Item no. / Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cable tray connector with quick fastening for the screwless connection of perforated cable trays with a side height of 60 mm.
The optimised design means that the connector can be used to create radii and as a length compensation piece for large temperature deviations.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 60x100 |
| Suitable for cable tray system height | 60 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screwless connector |
| Boyut | 60x100x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,1529 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Colour
Item no.
KTSMV 610 FS
100
60
1
100
Çinko grisi
6068914
KTSMV 615 FS
150
60
1
150
Çinko grisi
6068916
KTSMV 620 FS
200
60
1
200
Çinko grisi
6068918
KTSMV 630 FS
300
60
1
300
zinc
6068920
KTSMV 640 FS
400
60
1
400
Çinko grisi
6068922
KTSMV 650 FS
500
60
1
500
zinc
6068924
KTSMV 660 FS
600
60
1
600
Çinko grisi
6068926
Width
Dimension B
Colour
KTSMV 610 FS
Item no.
6068914
Width
100
Height
60
Plate thickness
1
Dimension B
100
Colour
Çinko grisi
KTSMV 615 FS
Item no.
6068916
Width
150
Height
60
Plate thickness
1
Dimension B
150
Colour
Çinko grisi
KTSMV 620 FS
Item no.
6068918
Width
200
Height
60
Plate thickness
1
Dimension B
200
Colour
Çinko grisi
KTSMV 630 FS
Item no.
6068920
Width
300
Height
60
Plate thickness
1
Dimension B
300
Colour
zinc
KTSMV 640 FS
Item no.
6068922
Width
400
Height
60
Plate thickness
1
Dimension B
400
Colour
Çinko grisi
KTSMV 650 FS
Item no.
6068924
Width
500
Height
60
Plate thickness
1
Dimension B
500
Colour
zinc
KTSMV 660 FS
Item no.
6068926
Width
600
Height
60
Plate thickness
1
Dimension B
600
Colour
Çinko grisi



