Magic straight connector set A2
Type KTSMV 110 A2
|Item no. 6069134
|EAN 4012195890317



Item no. / Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cable tray connector with quick fastening for the screwless connection of perforated cable trays with a side height of 110 mm.
The optimised design means that the connector can be used to create radii and as a length compensation piece for large temperature deviations.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable tray system height | 110 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screwless connector |
| Boyut | 110x100x200 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,3379 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Colour
Item no.
KTSMV 110 A2
100
110
1
100
stainless steel
6069134
KTSMV 120 A2
200
110
1
200
stainless steel
6069138
KTSMV 130 A2
300
110
1
300
stainless steel
6069140
KTSMV 140 A2
400
110
1
400
stainless steel
6069142
KTSMV 150 A2
500
110
1
500
stainless steel
6069144
KTSMV 160 A2
600
110
1
600
stainless steel
6069146
Width
Dimension B
KTSMV 110 A2
Item no.
6069134
Width
100
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
100
Colour
stainless steel
KTSMV 120 A2
Item no.
6069138
Width
200
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
200
Colour
stainless steel
KTSMV 130 A2
Item no.
6069140
Width
300
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
300
Colour
stainless steel
KTSMV 140 A2
Item no.
6069142
Width
400
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
400
Colour
stainless steel
KTSMV 150 A2
Item no.
6069144
Width
500
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
500
Colour
stainless steel
KTSMV 160 A2
Item no.
6069146
Width
600
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
600
Colour
stainless steel


