Mini jack connection, 1 module, slanting outlet, as soldered connection
Type MTS-MK L RW1
|Item no. 6104958
|EAN 4012195899976



Item no. / Type
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Multimedia support with one mini jack connection socket, slanting cable outlet, with labelling panel, mini cinch socket (TRS 3.5 mm) with soldered connection. Support plate with locking fastening, suitable for horizontal and vertical installation in the system environment.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
For installation in Rapid 45 device installation ducts, Rapid 80 device installation ducts, service poles and underfloor systems.
Technical data
Dimensions
| Width | 45 mm |
|---|---|
| Height | 45 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Ünite sayısı | 1 |
| Çekme yükü azaltma imkanı | no |
| Koruma sınıfı | IP20 |
| Support ring | no |
| With dust protection | no |
| With printed label | no |
| Lamp-wire connector | no |
| Depth | 26 mm |
| Surface version | Matt |
| Transparent | no |
| Combination | Basic element with central cover plate |
| Use | Cinch |
| Labelling panel | With labelling panel |
| Fastening type | Lock |
| Boyut | 45x45mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1068 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Use
Colour
Outlet direction
Item no.
MTS-MK L RW1
Cinch
Pure white; RAL 9010
6104958
MTS-MK L SWGR1
Cinch
Black-grey; RAL 7021
Sloping
6104961
MTS-MK L AL1
Cinch
Aluminium painted
6104964
Colour
MTS-MK L RW1
Item no.
6104958
Use
Cinch
Colour
Pure white; RAL 9010
MTS-MK L SWGR1
Item no.
6104961
Use
Cinch
Colour
Black-grey; RAL 7021
Outlet direction
Sloping
MTS-MK L AL1
Item no.
6104964
Use
Cinch
Colour
Aluminium painted


