Montageplatte, angled DD
Type MP WI KL. DD
|Item no. 7085111
|EAN 4012195163305



Item no. / Type
7085111 / MP WI KL. DD
Width
120 mm
Height
210 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Angled mounting plate, for fastening on the side rail of the cable tray.
Type B9/T junction boxes can be mounted very easily by inserting the plug supplied into the centre hole on the mounting plate.
Marked shackles provide rapid fixing.
Please order the fixing bolt, type FRS B6 x 12, separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 210 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1 mm |
| Fastening type | Screw fastening |
| Version for | Vertical |
| Boyut | 210x120 |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5549 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 2007831
Fastening pin for mounting platesType
T-S MST
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Item no.
MP WI KL. DD
120
210
7085111
MP WI KL. DD
Item no.
7085111
Width
120
Height
210


