Mounting and connection profile for convection grids, trunking height 70 mm
Type MVKG70130
|Item no. 6279820
|EAN 4012195680765



Item no. / Type
Kanal ölçüsü için
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Mounting and connection profile for panel mounting of device installation trunking in conjunction with vertical convection grids. The installation and connection profile is locked onto the fixing panel and accepts the profile connector, type PVV/N2... vertically. Please observe the trunking dimensions.
The mesh slats are simply attached to the slat holder.
The mesh slats are simply attached to the slat holder.
Technical data
Dimensions
| Length | 320 mm |
|---|---|
| Width | 99 mm |
| Height | 68 mm |
Technical data
| Kanal ölçüsü için | 70x130 |
|---|---|
| Kablo kanalı montajı | Attach and screw |
| Fastening type | Lockable |
| Version for | Wall mounting |
| Boyut | 99x320x68 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,4305 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Kanal ölçüsü için
Item no.
MVKG70130
70x130
6279820
MVKG70170
70x170
6279822
MVKG70210
70x210
6279824
Kanal ölçüsü için
MVKG70130
Item no.
6279820
Kanal ölçüsü için
70x130
MVKG70170
Item no.
6279822
Kanal ölçüsü için
70x170
MVKG70210
Item no.
6279824
Kanal ölçüsü için
70x210


