Mounting and connection profile for convection grids, trunking height 90 mm
Type MVKG90130
|Item no. 6279826
|EAN 4012195680819



Item no. / Type
Kanal ölçüsü için
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Mounting and connection profile for panel mounting of device installation trunking in conjunction with vertical convection grids. The installation and connection profile is locked onto the fixing panel and accepts the profile connector, type PVV/N2... vertically. Please observe the trunking dimensions.
The mesh slats are simply attached to the slat holder.
The mesh slats are simply attached to the slat holder.
Technical data
Dimensions
| Length | 320 mm |
|---|---|
| Width | 99 mm |
| Height | 88 mm |
Technical data
| Kanal ölçüsü için | 90x130 |
|---|---|
| Kablo kanalı montajı | Attach and screw |
| Fastening type | Lockable |
| Version for | Wall mounting |
| Boyut | 99x320x88 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 6,0191 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Kanal ölçüsü için
Item no.
MVKG90130
90x130
6279826
MVKG90170
90x170
6279828
MVKG90210
90x210
6279830
Kanal ölçüsü için
MVKG90130
Item no.
6279826
Kanal ölçüsü için
90x130
MVKG90170
Item no.
6279828
Kanal ölçüsü için
90x170
MVKG90210
Item no.
6279830
Kanal ölçüsü için
90x210


