Mounting angle BW 80
Type BW 80 55 FT
|Item no. 6019528
|EAN 4012196014538



Item no. / Type
6019528 / BW 80 55 FT
Width
55 mm
Height
65 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Mounting angle for mounting IS 8 supports on the wall.
The mounting angle can also be used in conjunction with the heavy-duty vertical ladder, type SLS 80.
Including fastening bolt M12x30.
Technical data
Dimensions
| Length | 80 mm |
|---|---|
| Width | 55 mm |
| Height | 65 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Ayarlanabilir | no |
| With screw accessories | yes |
| Suitable for profile shapes | I profile |
| Version for | Fastening bracket |
| Boyut | 80x65 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,7587 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (5)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Item no.
BW 80 55 FT
55
65
6019528
BW 80 55 FT
Item no.
6019528
Width
55
Height
65



