Mounting bracket, 45° with 3 holes A2
Type GMS 3 VW 45 A2
|Item no. 1124707
|EAN 4012195805052



Item no. / Type
1124707 / GMS 3 VW 45 A2
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Mounting bracket with three holes to connect profile rails 41 x 41 mm and 41 x 21 mm at an angle of 45°.
Technical data
Dimensions
| Length | 103 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 50 mm |
Technical data
| Rustproof steel, pickled | no |
|---|---|
| Material thickness | 4 mm |
| Hole size | 13 |
| With screw accessories | no |
| Version for | 45° angle |
| Suitable for profile shapes | C profile |
| Dimension | 103x50x40x4 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
0,9908 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,9908 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
GMS 3 VW 45 A2
1124707
GMS 3 VW 45 A2
Item no.
1124707


