Mounting cover 350, nominal size 4
Type DUG 350-3 4
|Item no. 7400505
|EAN 4012195431398




Item no. / Type
7400505 / DUG 350-3 4
Mounting opening
Square
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Mounting lid for underfloor junction and branch box of type UZD350-3 and UZD350-4 for the installation or creation of an installation unit. Installation opening 3 mm recessed as a later blanking lock with lid blind plate.
Technical data
Dimensions
| Length | 383 mm |
|---|---|
| Width | 383 mm |
| Height | 4 mm |
| Dimension A | 383 mm |
| Dimension a | 201 mm |
Technical data
| Material thickness | 4 mm |
|---|---|
| Zemin kaplayıcı döşeme altı kablo kanalı için uygundur | yes |
| Zemin ile aynı seviyedeki kapalı döşeme altı kablo kanalı için uygundur | no |
| Kanal genişliği min. | 190 mm |
| Kanal genişliği maks. | 350 mm |
| Sıva üstü kasa için montaj deliği | no |
| Conta montaj seçeneği | no |
| Zemin bakımı | Dry |
| Montaj deliği kapağı | no |
| Heavy-duty version | no |
| Nominal size for device installation units | 4 |
| Anma boyutu | 350 mm |
| Mounting opening | Square |
| Boyut | 383x383x4 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 11,2081 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Mounting opening
Item no.
DUG 350-3 4
Square
7400505
DUG 350-3 4
Item no.
7400505
Mounting opening
Square

