Mounting plate, angled DD
Type MP WI GR. DD
|Item no. 7085112
|EAN 4012195286790



Item no. / Type
7085112 / MP WI GR. DD
Width
200 mm
Height
240 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Angled mounting plate, for fastening on the side rail of the cable tray.
Please order the truss-head bolt, type FRS B6 x 12, separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 240 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1 mm |
| Fastening type | Screw fastening |
| Version for | Vertical |
| Boyut | 265x200 |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,4423 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 2007831
Fastening pin for mounting platesType
T-S MST
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Item no.
MP WI GR. DD
200
240
7085112
MP WI GR. DD
Item no.
7085112
Width
200
Height
240


