Mounting plate DD
Type MP UNI DD
|Item no. 7085114
|EAN 4012195163312



Item no. / Type
7085114 / MP UNI DD
Width
170 mm
Height
120 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Mounting plate, for fastening on the side rail of cable support systems.
Please order the truss-head bolt, type FRSB 6 x 12, separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 170 mm |
|---|---|
| Height | 120 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1 mm |
| Fastening type | Screw fastening |
| Version for | Horizontal |
| Boyut | 170x120 |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5825 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 2007831
Fastening pin for mounting platesType
T-S MST
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Item no.
MP UNI DD
170
120
7085114
MP UNI DD
Item no.
7085114
Width
170
Height
120


