Mounting set for heavy-duty cassettes
Type MS3 3UT3
|Item no. 7407651
|EAN 4012196552962



Item no. / Type
7407651 / MS3 3UT3
Length
207 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Mounting set with three universal supports of type UT3 for installation in heavy-duty cassettes.
Technical data
Dimensions
| Length | 207 mm |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Height | 50 mm |
Technical data
| Giriş sayısı | 4 |
|---|---|
| Monte edilebilir cihaz sayısı | 9 |
| Number of strain reliefs | 6 |
| Version for | Support shape |
| Boyut | 250x207x44 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,6055 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
MS3 3UT3
207
7407651
MS3 3UT3
Item no.
7407651
Length
207

