MS4022 mounting rail, heavy-duty, slot 18 mm, FT
Type MS4022P0192FT
|Item no. 6007201
|EAN 4012196355518




Item no. / Type
Length
Width
Height
Material thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
MS4022 profile rail for use as rung in heavy-duty ladders.
Maximum rung load 175 kg.
The appropriate clamp clip is type 2056U.
Technical data
Dimensions
| Length | 192 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 22,5 mm |
Technical data
| Ölçü G x Y | 40x22,5 mm |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 18 mm |
| Material thickness | 2 mm |
| Profile shape | C profile |
| Delik türü | Perforated back |
| Version for | Single profile |
| Boyut | 192x40x22,5 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,6356 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Material thickness
Surface
Item no.
MS4022P0192FT
192
40
22,5
2
Hot-dip galvanised
6007201
MS4022P0292FT
292
40
22,5
2
Hot-dip galvanised
6007228
MS4022P0392FT
392
40
22,5
2
Hot-dip galvanised
6007236
MS4022P0492FT
492
40
22,5
2
Hot-dip galvanised
6007244
MS4022P0592FT
592
40
22,5
2
Hot-dip galvanised
6007252
MS4022P0692FT
692
40
22,5
2
Hot-dip galvanised
6007260
MS4022P0792FT
792
40
22,5
2
Hot-dip galvanised
6007279
MS4022P0892FT
892
40
22,5
2
Hot-dip galvanised
6007287
MS4022P0992FT
992
40
22,5
2
Hot-dip galvanised
6007295
MS4022P1092FT
1092
40
22,5
2
Hot-dip galvanised
6007309
MS4022P1192FT
1192
40
22,5
2
Hot-dip galvanised
6007317
Length
MS4022P0192FT
Item no.
6007201
Length
192
Width
40
Height
22,5
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised
MS4022P0292FT
Item no.
6007228
Length
292
Width
40
Height
22,5
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised
MS4022P0392FT
Item no.
6007236
Length
392
Width
40
Height
22,5
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised
MS4022P0492FT
Item no.
6007244
Length
492
Width
40
Height
22,5
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised
MS4022P0592FT
Item no.
6007252
Length
592
Width
40
Height
22,5
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised
MS4022P0692FT
Item no.
6007260
Length
692
Width
40
Height
22,5
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised
MS4022P0792FT
Item no.
6007279
Length
792
Width
40
Height
22,5
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised
MS4022P0892FT
Item no.
6007287
Length
892
Width
40
Height
22,5
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised
MS4022P0992FT
Item no.
6007295
Length
992
Width
40
Height
22,5
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised
MS4022P1092FT
Item no.
6007309
Length
1092
Width
40
Height
22,5
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised
MS4022P1192FT
Item no.
6007317
Length
1192
Width
40
Height
22,5
Material thickness
2
Surface
Hot-dip galvanised



