Omega clamp A2
Type GMS 3 O 4141 A2
|Item no. 1124713
|EAN 4012195805083



Item no. / Type
1124713 / GMS 3 O 4141 A2
Length
150 mm
Width
40 mm
Version for
With continuous perforation 13 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Fastening clip with 3 holes for cross-wise connection of profile rails 41 x 41 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 45 mm |
Technical data
| Material thickness | 5 mm |
|---|---|
| Hole size | 13 |
| With screw accessories | no |
| Version for | With continuous perforation 13 mm |
| Suitable for profile shapes | C profile |
| Dimension | 150x45x40x4 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
1,6386 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,6386 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Version for
Item no.
GMS 3 O 4141 A2
150
40
With continuous perforation 13 mm
1124713
GMS 3 O 4141 A2
Item no.
1124713
Length
150
Width
40
Version for
With continuous perforation 13 mm


