PA cable bracket with tightening strap
Type isCon HS 26 PA
|Item no. 5408066
|EAN 4012195872702



Item no. / Type
5408066 / isCon HS 26 PA
Dimension d min.
26 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Cable bracket with tightening strap for isCon® conductor, for mounting on pipes with Ø ≤ 600 mm.
Technical data
Technical data
| Material of the crossbar | Polyamide |
|---|---|
| Material of the base | Stainless steel, rustproof 1.4301 |
| Alt parça malzemesi | V2A |
| Üst parça malzemesi | PA |
| Boyut | Ø26mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey |
Dimensions
| Dimension d min. | 26 mm |
|---|
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,1263 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d min.
Item no.
isCon HS 26 PA
26
5408066
isCon HS 26 PA
Item no.
5408066
Dimension d min.
26

