Partition for WDK trunking, trunking height 100 mm
Type 2371 100
|Item no. 6026990
|EAN 4012196030736



Item no. / Type
6026990 / 2371 100
Length
2000 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Partition to divide the WDK trunking, with 100 mm trunking height for the installation of different voltage levels.
The partitions are pinned on the connectors in the base.
The partitions are pinned on the connectors in the base.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 12,6 mm |
| Height | 87,4 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | no |
|---|---|
| kendiliğinden sönen | yes |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Single |
| Fastening type | Plug-in |
| Kanal derinliği | 100 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 100x2000mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,7101 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
2371 100
2000
6026990
2371 100
Item no.
6026990
Length
2000

