Partition for WDK trunking, trunking height 40 mm
Type 2371 40
|Item no. 6023096
|EAN 4012196024315



Item no. / Type
6023096 / 2371 40
Length
2000 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Partition to divide the WDK trunking, with 40 mm trunking height, and various ISS service poles for the installation of different voltage levels.
The partitions are pinned on the connectors in the base.
The partitions are pinned on the connectors in the base.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 12,6 mm |
| Height | 28,5 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | no |
|---|---|
| kendiliğinden sönen | yes |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Single |
| Fastening type | Plug-in |
| Kanal derinliği | 40 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 40x2000mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3138 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
2371 40
2000
6023096
2371 40
Item no.
6023096
Length
2000

