Partition for WDK trunking, trunking height 60 mm
Type 2371 60
|Item no. 6023118
|EAN 4012196024377



Item no. / Type
6023118 / 2371 60
Length
2000 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Partition to divide the WDK trunking, with 60 mm trunking height for the installation of different voltage levels.
The partitions are pinned on the connectors in the base.
The partitions are pinned on the connectors in the base.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 12,6 mm |
| Height | 48,5 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | no |
|---|---|
| kendiliğinden sönen | yes |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Single |
| Fastening type | Plug-in |
| Kanal derinliği | 60 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 60x2000mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5121 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
2371 60
2000
6023118
2371 60
Item no.
6023118
Length
2000

