Partition, halogen-free, for trunking height 40 mm
Type WDKH-TW40LGR
|Item no. 6175500
|EAN 4012195812517



Item no. / Type
6175500 / WDKH-TW40LGR
Length
2000 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Partition to divide the WDKH trunking of 40 mm trunking height for the installation of different voltage levels.
The partitions are pinned on the connectors in the base.
The partitions are pinned on the connectors in the base.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 12,6 mm |
| Height | 28,5 mm |
| Dimension a | 2000 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| kendiliğinden sönen | yes |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK07. |
| Version for | Single |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 15x28x2000 |
| Material | Polycarbonate/Acrylnitrile-butadiene-styrene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,7815 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
WDKH-TW40LGR
2000
6175500
WDKH-TW40LGR
Item no.
6175500
Length
2000

