Partition LKM/TWS45
Type LKM TWS45
|Item no. 6249871
|EAN 4012196678006



Item no. / Type
6249871 / LKM TWS45
Length
2000 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Partition to divide the LKM cable trunking, 60 mm trunking height, for different voltage levels.
The loop perforation in the base transfers the equipotential bonding to the partition.
The loop perforation in the base transfers the equipotential bonding to the partition.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 33 mm |
| Height | 45 mm |
| Dimension a | 45 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| kendiliğinden sönen | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Single |
| Fastening type | Plug-in |
| Kanal derinliği | 60 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 45x2000mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,3183 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
LKM TWS45
2000
6249871
LKM TWS45
Item no.
6249871
Length
2000


