Partition LKM TWS55
Type LKM TWS55
|Item no. 6249876
|EAN 4012196644896



Item no. / Type
6249876 / LKM TWS55
Length
2000 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Partition to divide the LKM cable routing trunking, 60 mm trunking height, for different voltage levels.
The loop perforation in the base transfers the equipotential bonding to the partition.
The loop perforation in the base transfers the equipotential bonding to the partition.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 33 mm |
| Height | 55 mm |
| Dimension a | 55 mm |
Technical data
| Halogen-free | yes |
|---|---|
| Self-extinguishing | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Single |
| Fastening type | Plug-in |
| Trunking depth | 60 mm |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 90 °C |
| Dimension | 55x2000mm |
| Surface | Strip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
1,3103 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,3103 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
LKM TWS55
2000
6249876
LKM TWS55
Item no.
6249876
Length
2000


