Partition LKM TWS75
Type LKM TWS75
|Item no. 6249880
|EAN 4012195762898



Item no. / Type
6249880 / LKM TWS75
Length
2000 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Partition to divide the LKM cable routing trunking, 80 mm trunking height, for different voltage levels.
The loop perforation in the base transfers the equipotential bonding to the partition.
The loop perforation in the base transfers the equipotential bonding to the partition.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 33 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension a | 60 mm |
Technical data
| Halogen-free | yes |
|---|---|
| Self-extinguishing | no |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Single |
| Fastening type | Plug-in |
| Trunking depth | 80 mm |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 90 °C |
| Dimension | 75x2000mm |
| Surface | Strip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
1,4111 kg CO2e / 1 MeterCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,4111 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
LKM TWS75
2000
6249880
LKM TWS75
Item no.
6249880
Length
2000


