Plug-in seal EDK light grey
Type EDK 25 LGR
|Item no. 2011638
|EAN 4012195246961




Item no. / Type
for diameter, min.
çap için maks.
Boyut
Colour
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Takma conta, kademe kademe kesilerek her türlü kablo çapına uygun hale getirilebilir.
Technical data
Dimensions
| Dimension D1 | 29,5 mm |
|---|---|
| Dimension D2 | 25,4 mm |
| Dimension L | 10,1 mm |
| Dimension A | 2,2 mm |
| Dimension D3 | 5 mm |
| Dimension D5 | 15 mm |
| Dimension D4 | 14 mm |
Technical data
| for diameter, min. | 5 mm |
|---|---|
| çap için maks. | 20 mm |
| Halojen İçermez | evet |
| Koruma sınıfı | IP55 |
| Boyut | M25 |
| for wall thickness, min. | 2,2 mm |
| for wall thickness, max. | 2,2 mm |
| Nominal diameter | 25 mm |
| Version for | Cuttable |
| Boyut | Ø25/5-20 |
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0072 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
for diameter, min.
çap için maks.
Boyut
Colour
Item no.
EDK 25 LGR
5
20
M25
Light grey; RAL 7035
2011638
EDK 32 LGR
5
25
M32
Light grey; RAL 7035
2011646
EDK 40 LGR
5
32
M40
Light grey; RAL 7035
2011654
EDK 25 RW
5
20
M25
Pure white; RAL 9010
2011689
EDK 32 RW
5
25
M32
Pure white; RAL 9010
2011697
EDK 40 RW
5
32
M40
Pure white; RAL 9010
2011700
çap için maks.
Boyut
Colour
EDK 25 LGR
Item no.
2011638
for diameter, min.
5
çap için maks.
20
Boyut
M25
Colour
Light grey; RAL 7035
EDK 32 LGR
Item no.
2011646
for diameter, min.
5
çap için maks.
25
Boyut
M32
Colour
Light grey; RAL 7035
EDK 40 LGR
Item no.
2011654
for diameter, min.
5
çap için maks.
32
Boyut
M40
Colour
Light grey; RAL 7035
EDK 25 RW
Item no.
2011689
for diameter, min.
5
çap için maks.
20
Boyut
M25
Colour
Pure white; RAL 9010
EDK 32 RW
Item no.
2011697
for diameter, min.
5
çap için maks.
25
Boyut
M32
Colour
Pure white; RAL 9010
EDK 40 RW
Item no.
2011700
for diameter, min.
5
çap için maks.
32
Boyut
M40
Colour
Pure white; RAL 9010


