Plug-in seal EDVS, light grey
Type EDVS M20 LGR
|Item no. 2012375
|EAN 4012195105251




Item no. / Type
for diameter, min.
çap için maks.
Boyut
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Takma conta, kademe kademe kesilerek her türlü kablo çapına uygun hale getirilebilir.
Technical data
Dimensions
| Dimension D1 | 24,8 mm |
|---|---|
| Dimension D2 | 20,3 mm |
| Dimension L | 12,8 mm |
| Dimension A | 3,4 mm |
| Dimension D3 | 6 mm |
| Dimension D5 | 15 mm |
| Dimension t | 3,4 mm |
| Dimension D4 | 10 mm |
Technical data
| for diameter, min. | 0 mm |
|---|---|
| çap için maks. | 17 mm |
| Halojen İçermez | evet |
| Koruma sınıfı | IP54 |
| Boyut | M20 |
| Nominal diameter | 20 mm |
| Version for | Cuttable |
| Aleve dayanıklı | acc. to VDE 0471/DIN 695 Part 2-1, test temperature 650°C |
| Boyut | M20 |
| Material | Ethylene vinyl acetate |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0103 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
for diameter, min.
çap için maks.
Boyut
Colour
Item no.
EDVS M20 LGR
0
17
M20
Light grey; RAL 7035
2012375
EDVS M25 LGR
0
22
M25
Light grey; RAL 7035
2012383
EDVS M32 LGR
0
28
M32
Light grey; RAL 7035
2012391
çap için maks.
Boyut
EDVS M20 LGR
Item no.
2012375
for diameter, min.
0
çap için maks.
17
Boyut
M20
Colour
Light grey; RAL 7035
EDVS M25 LGR
Item no.
2012383
for diameter, min.
0
çap için maks.
22
Boyut
M25
Colour
Light grey; RAL 7035
EDVS M32 LGR
Item no.
2012391
for diameter, min.
0
çap için maks.
28
Boyut
M32
Colour
Light grey; RAL 7035


