Plug-in seal for FireBox T series
Type EDK 32 OR
|Item no. 7205677
|EAN 4012196280568



Item no. / Type
for diameter, min.
çap için maks.
Boyut
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
The soft plug-in seal can be cut back step by step to suit the relevant cable diameter.
Colour: Pastel orange.
Colour: Pastel orange.
Technical data
Dimensions
| Dimension D1 | 36,4 mm |
|---|---|
| Dimension D2 | 32,3 mm |
| Dimension L | 11,4 mm |
| Dimension A | 2,2 mm |
| Dimension D3 | 5 mm |
| Dimension D5 | 15 mm |
| Dimension D4 | 10 mm |
Technical data
| for diameter, min. | 0 mm |
|---|---|
| çap için maks. | 27 mm |
| Halojen İçermez | no |
| Boyut | M32 |
| for wall thickness, min. | 2,2 mm |
| Nominal diameter | 32 mm |
| Version for | Cuttable |
| Boyut | M32 |
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Colour | Pastel orange; RAL 2003 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,015 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (2)
Certificates (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
for diameter, min.
çap için maks.
Boyut
Item no.
EDK 25 OR
0
22
M25
7205675
EDK 32 OR
0
27
M32
7205677
EDK 40 OR
0
34
M40
7205679
çap için maks.
Boyut
EDK 25 OR
Item no.
7205675
for diameter, min.
0
çap için maks.
22
Boyut
M25
EDK 32 OR
Item no.
7205677
for diameter, min.
0
çap için maks.
27
Boyut
M32
EDK 40 OR
Item no.
7205679
for diameter, min.
0
çap için maks.
34
Boyut
M40


