Power supply for PDP-OS, 5 V
Type PDP-PS
|Item no. 5080452
|EAN 4012196742158



Item no. / Type
5080452 / PDP-PS
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Power supply for PDP-OS plug-in data cable protection with visual and remote signalling.
• Support of max. 25 PDP-OS
• Suitable for DIN rail mounting
• With visual signalling and option of remote signalling
Application: Universal lightning and surge protection for data transmission devices with MCR technology.
• Support of max. 25 PDP-OS
• Suitable for DIN rail mounting
• With visual signalling and option of remote signalling
Application: Universal lightning and surge protection for data transmission devices with MCR technology.
Technical data
Dimensions
| Length | 75 mm |
|---|---|
| Width | 13 mm |
| Height | 98 mm |
Technical data
| Telekomünikasyon kontağı | yes |
|---|---|
| Cihazda sinyalizasyon | Visual |
| Koruma sınıfı | IP20 |
| Earthing via: | Connection cable |
| Mounting of input / output | Screw terminals |
| Shielding connection available | no |
| Bağlantı kesiti, sabit maks. | 2,5 mm² |
| Bağlantı kesiti, çok telli min. | 0,14 mm² |
| Bağlantı kesiti, çok telli maks. | 2,5 mm² |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -40 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 80 °C |
| Boyut | 5V |
Connectivity options
| Bağlantı kesiti, sabit min. | 0,14 mm² |
|---|---|
| Bağlantı kesiti, esnek min. | 0,14 mm² |
| Bağlantı kesiti, esnek maks. | 1,5 mm² |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,297 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
PDP-PS
5080452
PDP-PS
Item no.
5080452

