Pressure screw, PG strain relief 107
Type 107 Z PG 9 PA
|Item no. 2023091
|EAN 4012195161653




Item no. / Type
Nominal thread size
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Enine çekme yükünü azaltan askılı sıkıştırma vidası, çelik vidalar, elektro galvaniz kaplama, DIN 40430'a uygun PG vida dişi.
Technical data
Technical data
| Darbeye dayanıklı | hayır |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Cam elyafı takviyeli | hayır |
| Çekme yükü azaltma imkanı | evet |
| Thread increase | 1,41 mm |
| Nominal thread size | 9 |
| WAF | 19 |
| Thread type | PG |
| Boyut | PG9 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
| Clamping range, min. | 3,5 mm |
| Clamping range, max. | 11,3 mm |
Dimensions
| Dimension L1 | 8,5 mm |
|---|---|
| Dimension L2 | 14,5 mm |
| Dimension E | 21 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0166 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Nominal thread size
Thread type
Material
Colour
Item no.
107 Z PG 9 PA
9
PG
Polyamide
Light grey; RAL 7035
2023091
107 Z PG11 PA
11
PG
Polyamide
Light grey; RAL 7035
2023113
107 Z PG13.5 PA
13,5
PG
Polyamide
Light grey; RAL 7035
2023121
107 Z PG16 PA
16
PG
Polyamide
Light grey; RAL 7035
2023164
107 Z PG21 PA
21
PG
Polyamide
Light grey; RAL 7035
2023210
107 Z PG29 PA
29
PG
Polyamide
Light grey; RAL 7035
2023296
Nominal thread size
107 Z PG 9 PA
Item no.
2023091
Nominal thread size
9
Thread type
PG
Material
Polyamide
Colour
Light grey; RAL 7035
107 Z PG11 PA
Item no.
2023113
Nominal thread size
11
Thread type
PG
Material
Polyamide
Colour
Light grey; RAL 7035
107 Z PG13.5 PA
Item no.
2023121
Nominal thread size
13,5
Thread type
PG
Material
Polyamide
Colour
Light grey; RAL 7035
107 Z PG16 PA
Item no.
2023164
Nominal thread size
16
Thread type
PG
Material
Polyamide
Colour
Light grey; RAL 7035
107 Z PG21 PA
Item no.
2023210
Nominal thread size
21
Thread type
PG
Material
Polyamide
Colour
Light grey; RAL 7035
107 Z PG29 PA
Item no.
2023296
Nominal thread size
29
Thread type
PG
Material
Polyamide
Colour
Light grey; RAL 7035

