Protective cap
Type GR KS 4.8 OR
|Item no. 6003754
|EAN 4012195872894



Item no. / Type
Tel çapı
Smallest selling unit: 500 piece
500piece
piece
Description
Protective cap to cover cut wire ends of mesh cable trays.
Technical data
Dimensions
| Length | 15 mm |
|---|
Technical data
| Diameter | 6,8 mm |
|---|---|
| Suitable for profile shapes | Miscellaneous |
| Version for | End cap |
| Tel çapı | 4,8 mm |
| Boyut | 4,8mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure orange; RAL 2004 |
| Type of accessory | Protective cap |
| Accessories | yes |
| Spare part | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0009 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (6)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Tel çapı
Colour
Item no.
GR KS 3.9 OR
3,9
Pure orange; RAL 2004
6003750
GR KS 4.8 OR
4,8
Pure orange; RAL 2004
6003754
Tel çapı
GR KS 3.9 OR
Item no.
6003750
Tel çapı
3,9
Colour
Pure orange; RAL 2004
GR KS 4.8 OR
Item no.
6003754
Tel çapı
4,8
Colour
Pure orange; RAL 2004




