Reducer / stop-end FS
Type RWEB 305 FS
|Item no. 7108052
|EAN 4012196241392



Item no. / Type
Width
Height
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Reducer/stop-end for cable trays with side height 35 mm.
From a width of 150 mm, a perforated bottom flange is available.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Width | 50 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Boyut | 35x50 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5857 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Item no.
RWEB 305 FS
50
35
7108052
RWEB 310 FS
100
35
7108109
RWEB 320 FS
200
35
7108206
RWEB 330 FS
300
35
7108311
Width
RWEB 305 FS
Item no.
7108052
Width
50
Height
35
RWEB 310 FS
Item no.
7108109
Width
100
Height
35
RWEB 320 FS
Item no.
7108206
Width
200
Height
35
RWEB 330 FS
Item no.
7108311
Width
300
Height
35


