Release pliers
Type AKZ2
|Item no. 6178533
|EAN 4012196688791


Item no. / Type
6178533 / AKZ2
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
To notch the bars down to the duct base.
Technical data
Dimensions
| Length | 240 mm |
|---|
Technical data
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
|---|---|
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 250x55x56 mm |
| Material | Steel |
| Colour | Black |
| Material of the handle | Plastic |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0126 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
AKZ2
6178533
AKZ2
Item no.
6178533
