Ridge conductor holder with tensioning spring
Type 132 U
|Item no. 5203015
|EAN 4012195038269




Item no. / Type
5203015 / 132 U
Montaj yüksekliği
20 mm
Uyumluluk
RD 8 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• For round conductor Rd 8
• Clamping range 280-380 mm
• Clamping range 280-380 mm
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 20 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor fastening type | With clip |
| Application | Ridge |
| Mounting type | Tensionable |
| Uyumluluk | RD 8 mm |
| Clamping range D, min. | 280 mm |
| Clamping range D, max. | 380 mm |
| Boyut | 8mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3737 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Item no.
132 U
20
RD 8
5203015
132 U
Item no.
5203015
Montaj yüksekliği
20
Uyumluluk
RD 8


