Ridge conductor holder with tensioning spring
Type 132 U-CU
|Item no. 5203023
|EAN 4012195289746




Item no. / Type
5203023 / 132 U-CU
Montaj yüksekliği
20 mm
Uyumluluk
RD 8 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
• For round conductor Rd 8
• Clamping range 280-380 mm
• Clamping range 280-380 mm
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 20 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor fastening type | With clip |
| Application | Ridge |
| Mounting type | Tensionable |
| Uyumluluk | RD 8 mm |
| Clamping range D, min. | 280 mm |
| Clamping range D, max. | 380 mm |
| Boyut | 8mm |
| Surface | Copper-plated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1062 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Item no.
132 U-CU
20
RD 8
5203023
132 U-CU
Item no.
5203023
Montaj yüksekliği
20
Uyumluluk
RD 8


