Ring eyelet
Type 2084 M6 G
|Item no. 3463567
|EAN 4012195307211




Item no. / Type
Thread metric
Kırılma yükü
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
İç vida dişli Yuvarlak kanca karşıtı
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 37,8 mm |
|---|---|
| Dimension b | 6,8 mm |
| Dimension d Ø | 15 mm |
| Dimension BØ | 12 mm |
| Dimension D | 28,6 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Kırılma yükü | 1,15 kN |
| Boyut | M6 |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Die-cast zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1047 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Thread metric
Kırılma yükü
Item no.
2084 M6 G
6
1,15
3463567
2084 M8 G
8
1,15
3463583
Thread metric
2084 M6 G
Item no.
3463567
Thread metric
6
Kırılma yükü
1,15
2084 M8 G
Item no.
3463583
Thread metric
8
Kırılma yükü
1,15

