Roof conductor holder for ridge tiles, 180–240 mm, Rd 8–10, FT
Type 132 N-DK
|Item no. 5202566
|EAN 4012195902294




Item no. / Type
5202566 / 132 N-DK
Montaj yüksekliği
20 mm
Uyumluluk
Rd 8-10 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• Adjustable from 180–240 mm
• With conductor 177/20, polyamide, grey
• With 3 M8 threaded nipples for positioning the holder
• With conductor 177/20, polyamide, grey
• With 3 M8 threaded nipples for positioning the holder
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 20 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 10 |
| Conductor fastening type | With clamp clip |
| Application | Ridge |
| Mounting type | Tensionable |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Clamping range D, min. | 180 mm |
| Clamping range D, max. | 240 mm |
| Boyut | 8mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4988 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Item no.
132 N-DK
20
Rd 8-10
5202566
132 N-DK
Item no.
5202566
Montaj yüksekliği
20
Uyumluluk
Rd 8-10


