Roof conductor holder for ridge tiles, 185−260 mm, Rd 8–10, A2
Type 132 K-VA
|Item no. 5202515
|EAN 4012195403036




Item no. / Type
5202515 / 132 K-VA
Montaj yüksekliği
20 mm
Uyumluluk
Rd 8-10 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
132/..: Roof conductor holder for ridge tiles
• Adjustable width from 185-260 mm
• Bottom part made of non-rusting stainless steel (V2A)
or of copper
• Infinitely adjustable conductor holder
• Conductor holder of polyamide
• For round conductor Rd 8-10
• Fast installation using wing screw
• Adjustable width from 185-260 mm
• Bottom part made of non-rusting stainless steel (V2A)
or of copper
• Infinitely adjustable conductor holder
• Conductor holder of polyamide
• For round conductor Rd 8-10
• Fast installation using wing screw
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 20 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 10 |
| Conductor fastening type | With clamp clip |
| Application | Ridge |
| Mounting type | Tensionable |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Clamping range D, min. | 185 mm |
| Clamping range D, max. | 260 mm |
| Boyut | 8mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5453 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Item no.
132 K-VA
20
Rd 8-10
5202515
132 K-VA
Item no.
5202515
Montaj yüksekliği
20
Uyumluluk
Rd 8-10


