Roof conductor holder for ridge tiles, 185−260 mm, Rd 8, A2
Type 132 VA 35
|Item no. 5202836
|EAN 4012195784920



Item no. / Type
5202836 / 132 VA 35
Montaj yüksekliği
35 mm
Uyumluluk
Rd 8 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• Adjustable width from 185-260 mm
• Fast installation using wing screw
• Fast installation using wing screw
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 35 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 8 |
| Conductor fastening type | With clip |
| Application | Ridge |
| Mounting type | Tensionable |
| Uyumluluk | Rd 8 mm |
| Clamping range D, min. | 185 mm |
| Clamping range D, max. | 260 mm |
| Boyut | 35 mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,6483 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Item no.
132 VA 35
35
Rd 8
5202836
132 VA 35
Item no.
5202836
Montaj yüksekliği
35
Uyumluluk
Rd 8

