Roof conductor holder for ridge tiles, metal roofs, Rd 8
Type 132 P VA
|Item no. 5202510
|EAN 4012196379965



Item no. / Type
5202510 / 132 P VA
Montaj yüksekliği
20 mm
Uyumluluk
Rd 8 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• For round conductors Rd 8
• Suitable for metal roofs
• Suitable for metal roofs
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 20 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 8 |
| Conductor fastening type | With clip |
| Application | Ridge |
| Mounting type | Tensionable |
| Uyumluluk | Rd 8 mm |
| Clamping range D, min. | 8 mm |
| Clamping range D, max. | 8 mm |
| Boyut | 8mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5343 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Uyumluluk
Item no.
132 P VA
20
Rd 8
5202510
132 P VA
Item no.
5202510
Montaj yüksekliği
20
Uyumluluk
Rd 8

